Drukarka 3D – na czym to polega?

Kiedy po raz pierwszy usłyszałem o drukarce 3D, byłem w zachwycie. Pomysł tworzenia fizycznych obiektów za pomocą maszyny wydawał się nierealny.

 

Jest wielu, którzy wciąż mogą mieć podobne odczucia co do drukarki 3D, ale jest ona tutaj, jest prawdziwa i będzie tylko lepsza. W rzeczywistości istnieje wiele osób, które już wykorzystują te maszyny do tworzenia produktów, które sprzedają, a niektórzy ludzie są nawet w stanie zarabiać na życie dzięki swoim produktom drukowanym w 3D.

 

Jednak użyteczność tego wszystkiego prawdopodobnie jeszcze nie dotarła do większości ludzi. Nie wiesz co tracisz dopóki nie zobaczysz jednej z tych maszyn w akcji! Pozwól więc, że postaram się wyjaśnić jak działa ta technologia i pokazać Ci kilka przykładów tego co potrafi.

 

Druk 3D to technologia, która istnieje już od jakiegoś czasu, ale wygląda na to, że jej popularność dopiero eksploduje. Jest wiele czynników, które się do tego przyczyniają, w tym fakt, że firmy takie jak Google i Microsoft wkładają dużo pieniędzy w rozwój tej koncepcji. Dla osób, które nie są zaznajomione z tą technologią, pomocne będzie podstawowe zrozumienie, czym ona jest i jak działa.

Więcej na: printure.pl