Fiat – wszystko co musisz wiedzieć o tej marce

W przyjaznym tonie: Fiat to włoski producent samochodów, który istnieje od 1899 roku. Kiedyś był filią giganta motoryzacyjnego General Motors, ale od 2011 roku działa niezależnie. Od tego czasu firma zyskała reputację dzięki stylowym pojazdom, które są przystępne cenowo i oszczędne pod względem zużycia paliwa.

 

Firma została założona przez dwóch braci, którzy początkowo zajmowali się przemysłem tekstylnym, dlatego logo Fiata jest nadal stylizowanym odzwierciedleniem początkowej litery „F” z nazwiska założycieli: Ferrari. Logo firmy ma również przywodzić na myśl włoską flagę, z czerwonymi i białymi pasami na niebieskim tle.

 

Główna siedziba Fiata znajduje się w Turynie, we Włoszech – mieście znanym z architektury i wzornictwa przemysłowego. Można tam zwiedzić Palazzo dell’Arengario i zobaczyć Wieżę Arengario, która została zaprojektowana przez architekta Giuseppe Peano w 1919 roku i jest jedną z najwyższych budowli w mieście. Możesz zwiedzić obecny zakład produkcyjny Fiata, aby zobaczyć jak powstają niektóre z Twoich ulubionych modeli Fiata (a nawet odbyć jazdę próbną jednym z nich!). Oprócz zwiedzania fabryki, podczas wizyty w Turynie możesz zobaczyć Muzeum Fiat-Chrysler Automobiles, w którym wystawionych jest ponad 300 klasycznych Fiatów. Więcej na stronie: carsio.pl