Jak dbać o brwi po laminacji?

Brwi są najbardziej widoczną cechą naszej twarzy. Sprawiają, że wyglądamy pięknie, ale niestety mogą też sprawić, że będziemy wyglądać brzydko. Brwi są jedną z pierwszych rzeczy, jakie ludzie zauważają na Twojej twarzy. 

Po laminowaniu nieuniknione jest, że brwi mogą nadal boleć. Aby zmniejszyć opuchliznę i złagodzić ból, należy stosować okłady z lodu. Jeśli wystąpi krwawienie, należy zastosować ucisk, aby je zatamować. Jeśli to możliwe, lekarz powinien sprawdzić ranę po laminowaniu, aby upewnić się, że nie doszło do zakażenia.

Po laminowaniu należy zwracać uwagę na higienę snu i unikać nadmiernego stresu. Jeśli czujesz się zmęczony, kładź się wcześnie spać, wstawaj wcześnie i ćwicz regularnie, aby nie zakłócić procesu gojenia się ran po laminacji brwi. Na stronie clothy.pl znajdziesz więcej porad urodowych i modowych. 

Tusz do brwi

Tusz do brwi to najprostszy sposób na wypełnienie brwi po laminowaniu. Ten wodoodporny żel zawiera drobne włókna, które przyklejają się do włosków brwi i sprawiają, że wydają się one grubsze i pełniejsze. Jest łatwy w użyciu, ale może być nieładny, ponieważ wymaga czasu na wyschnięcie, zanim będzie można go ponownie dotknąć. Gdy wyschnie, możesz nałożyć na niego puder, aby go utrwalić.

Kredki do brwi

Inną opcją są kredki do brwi, które możesz dostać w różnych kolorach, dzięki czemu możesz wybrać ten, który najlepiej pasuje do Twojego koloru włosów i odcienia skóry. Są one również łatwe w użyciu i nie wymagają czasu schnięcia jak tusz do rzęs, ale trudniej je znaleźć w sklepach niż tusz do rzęs! Jeśli chcesz kupić kredkę do brwi, sprawdź oferty sklepów internetowych, takich jak Amazon czy eBay, gdzie znajdziesz więcej opcji niż w lokalnej drogerii czy domu towarowym.