Jakie rośliny posadzić jesienią?

Nie ma nic bardziej satysfakcjonującego niż obserwowanie, jak coś rośnie od podstaw. Podczas gdy niektóre rośliny są bylinami, co oznacza, że będą wracać co roku, istnieje wiele takich, które muszą być posadzone raz i nigdy nie wracają. To może sprawić, że sadzenie jesienią jest trudnym zadaniem, ponieważ nie wiesz, czy zobaczysz swoją roślinę na wiosnę, czy nie.

 

Z odrobiną badań i wiedzy, można łatwo uniknąć bólu serca mówiące rośliny ziemniaka przyjść wiosną.

 

Aby z powodzeniem sadzić rośliny jesienne, musisz wiedzieć, jakiego rodzaju światła słonecznego potrzebują. Istnieją dwie kategorie światła słonecznego – pełne słońce i częściowe słońce. Rośliny w pełnym słońcu otrzymują od 6 do 8 godzin bezpośredniego światła słonecznego każdego dnia, podczas gdy rośliny w częściowym słońcu otrzymują od 4 do 6 godzin bezpośredniego światła słonecznego każdego dnia. Światło słoneczne odnosi się do bezpośredniego światła słonecznego, a nie do światła odbitego od otaczających budynków lub drzew.

 

Idealnym rozwiązaniem dla roślin jesiennych jest zapewnienie im takiej ilości słońca każdego dnia, jednak istnieją opcje dla tych, którzy nie wychodzą na zewnątrz w miesiącach jesiennych (lub mają mieszkania, w których jedyne okno nie jest skierowane na południe). Większość roślin o pełnym słońcu może również rosnąć w cieniu przy zaledwie 3-4 godzinach bezpośredniego światła słonecznego dziennie. Do takich odmian należą szparagi, fasola, boćwina. Więcej na: singlezone.pl