Kupno mieszkania – od czego zacząć?

Kupno mieszkania nie jest jak kupno samochodu. Po pierwsze, prawdopodobnie będziesz musiał oszczędzać przez lata, zanim będziesz mógł nawet o tym pomyśleć. Nawet gdy zaczniesz szukać, może nie być nic na rynku, co odpowiada Twoim potrzebom. W rzeczywistości, może nie być nic na rynku, który pasuje do Twojego budżetu w ogóle.

 

Sprawdź, co to jest o tym, gdzie mieszkasz teraz, że trudno jest znaleźć miejsce, które czułoby się jak w domu. Czy okolica jest zbyt głośna? Czy w pobliżu jest wystarczająco dużo sklepów? Czy wolałbyś mieszkać w bardziej miejskim obszarze lub bardziej podmiejskim? Czy szukasz czegoś, co jest zupełnie nowe, czy czegoś z historią?

 

Jeśli masz szczęście, aby znaleźć miejsce, które spełnia wszystkie kryteria, należy uważać na wszelkie oferty, które wydają się zbyt dobre, aby mogły być prawdziwe – może to oznaczać, że miejsce ma poważne problemy, które wymagają naprawy lub może to być po prostu wyceniane znacznie niższe niż porównywalne miejsca w okolicy. Jeśli nie masz agenta, rozważ wynajęcie jednego, zazwyczaj pobierają od 1% do 3% ceny zakupu, ale ich doświadczenie i wiedza mogą pomóc w przeprowadzeniu Cię przez ten proces. Więcej na: dobredomowe.pl