BMW – wszystko co musisz wiedzieć i tej marce

BMW jest marką domową od ponad 100 lat, ale dopiero niedawno weszło na konsumencki poziom produkcji samochodów. Firma została założona przez Karla Friedricha Rappa w 1916 roku, pod nazwą Rapp Motorenwerke. Początkowo tworzyła silniki lotnicze i śmigła, ale szybko przestawiła się na produkcję motocykli. BMW to skrót od Bayerische Motoren Werke, a siedziba firmy nadal znajduje się w Monachium, w Niemczech.

 

Pierwszy samochód BMW został wypuszczony w 1921 roku; był to model 3/20 z silnikiem o pojemności 1088 cm3. Od momentu powstania marka kilkakrotnie zmieniała właściciela, a obecnie jest nim Bayerische Motoren Werke Holding AG. Ten holding posiada kilka innych firm, które specjalizują się w różnych aspektach produkcji BMW, w tym MINI, Husqvarna Motorcycles, Rolls Royce Motor Cars i wiele innych.

 

BMW jest najbardziej znane z produkcji luksusowych pojazdów, które mają wiodące w klasie statystyki wydajności. W rzeczywistości są one często określane jako „ostateczna maszyna do jazdy”. BMW można kupić nowe lub używane; można je znaleźć na różnych stronach internetowych, takich jak eBay Motors i AutoTrader.com (wśród wielu innych). Nowe modele kosztują zazwyczaj od 30-60 tysięcy dolarów. Dowiedz się więcej: teamuto.pl

 

Related Posts