Jak przygotować swój dom na zimę?

Gdy temperatura spada, nie ma lepszego momentu, aby przygotować swój dom do zimowej kondycji. Jest kilka rzeczy, które powinieneś zrobić zanim śnieg lub lód będzie miał szansę pokryć chodniki i schody.

 

Jeśli masz garaż, łatwo jest o nim zapomnieć aż do momentu, gdy nadejdzie zimna pogoda, ale ważne jest, aby zorganizować ten obszar przed pierwszym opadem śniegu. Jeśli masz miejsce, przechowuj w garażu takie przedmioty jak artykuły ogrodnicze i meble tarasowe. Te przedmioty pomogą utrzymać chodniki czyste od bałaganu i będą bardziej odporne na niesprzyjającą pogodę niż przedmioty siedzące na zewnątrz. Nawet jeśli mieszkasz w mieszkaniu bez garażu, możesz przechowywać te przedmioty w zamkniętej jednostce magazynowej w lokalnym obiekcie self-storage, co często jest tańsze niż miesięczna opłata za wynajem dodatkowej szafy lub miejsca w garażu.

 

Wykorzystaj tę porę roku, aby sprawdzić swój piec, zwłaszcza jeśli nie był on serwisowany lub wymieniany przez jakiś czas. Wyczyść również komin i upewnij się, że wszystkie otwory wentylacyjne są czyste od gruzu. Jeśli nie wyczyściłeś swoich rynien za jakiś czas, to jest to kolejny świetny czas, aby to zrobić – tylko upewnij się, że nie używasz drabiny przez siebie, kiedy to robisz! Więcej na: domup.pl

 

Related Posts