Istnieje wiele sposobów na życie w sposób, który jest przyjazny dla środowiska. Wszystko polega na znalezieniu tego, co działa dla Ciebie!

 

Energia:

 

-Kupuj urządzenia energooszczędne. Energy Star oznakowane urządzenia zużywają mniej energii, oszczędzając pieniądze na rachunku elektrycznym i pomagając środowisku. Pomyśl o tym: energia, która zasila twój dom jest produkowana głównie przez spalanie paliw kopalnych, co ma negatywny wpływ na planetę.

-Zwróć uwagę na to, skąd pochodzi Twoja energia elektryczna. Jeśli masz do wyboru elektrownię, która opiera się na węglu/gazie lub taką, która opiera się na wietrze/solarach/innych źródłach odnawialnych, wybierz tę drugą.

-Zainwestuj w panele słoneczne, jeśli są one dla Ciebie opcją. Są one trochę drogie z góry, ale będą się opłacać z czasem zarówno pod względem pieniędzy, jak i wpływu na środowisko (koniec z wysyłaniem pieniędzy do korporacji, które przyczyniają się do zmian klimatycznych).

-Kupuj żywność uprawianą lokalnie: zużywa mniej paliwa do transportu niż żywność wysyłana z innego stanu lub kraju.

-Nie marnuj wody: zainstaluj głowice prysznicowe i toalety o niskim przepływie, korzystaj z systemów wody szarej, wyłączaj wodę podczas mycia zębów i golenia, uruchamiaj tylko pełne ładunki w pralce itp. Więcej na stronie: liveasily.pl

 

Related Posts