Koncerty w Krakowie. Na co warto się wybrać?

Kraków to z całą pewnością najbardziej znane miasto polski, które oprócz wielu cennych zabytków i bogatej historii słynie z licznych wydarzeń kulturalnych, które się w nim odbywają. Nie brakuje w nim festiwali, teatrów czy koncertów. Zobacz zatem, na które z nich warto się wybrać w najbliższym czasie.

Aleja Rocka Symfonicznie – koncerty Kraków

Lubisz klasycznego rocka, ale chciałbyś usłyszeć go w nowej adaptacji? Jednocześnie cenisz sobie międzynarodowe zespoły, które wspólnie pracują nad zachwycającymi koncertami? Jeśli na te wszystkie pytania odpowiedź brzmi tak, Aleja Rocka Symfonicznego jest właśnie dla ciebie.

Znajdziesz tam polski zespół ŻUKI, który jest razem już od 35 lat i z okazji tego niesamowitego jubileuszu pragnie przedstawić największe rockowe przeboje wszechczasów. Ale nie sam! Wraz z zespołem wystąpi orkiestra symfoniczna, chór i soliści, a także wyjątkowi tancerze z Ukrainy, którzy uświetnią to wydarzenie.

Jednak koncerty to nie tylko muzyka nowoczesna, ale i klasyczna, dlatego drugie wydarzenie, o jakim postanowiliśmy wspomnieć, ma zupełnie inny charakter.

Koncert Wiedeński – Gala Noworoczna

Czy wyobrażasz sobie Nowy Rok bez słynnego koncertu wiedeńskiego? Nie? My też nie! Dla wielu osób jest to jedno z najważniejszych wydarzeń muzycznych roku. Niestety dostanie się na koncert wiedeński często graniczy z cudem. Na szczęście również w Krakowie można skosztować jego smaku, przychodząc na Galę Noworoczną.

Podczas tego wyjątkowego koncertu usłyszysz najwspanialsze utwory operetkowe Johanna Straussa. Taniec, zabawa, lekki klimat i wspaniała muzyka gwarantowane.

Related Posts