Manualna czy automatyczna skrzynia biegów?

Wybór pomiędzy manualną a automatyczną skrzynią biegów nie jest już tak czarno-biały jak kiedyś. Jasne, nadal istnieje piętno związane z prowadzeniem samochodu z ręczną skrzynią biegów – wygląda na to, że ciężko pracujesz, aby prowadzić samochód! A w niektórych miejscach istnieją ograniczenia prawne dotyczące używania skrzyni biegów. Ale w przeważającej części, podręczniki straciły swoją reputację trudniejszych w prowadzeniu niż automaty.

 

W rzeczywistości, wiele osób powiedziałoby, że automaty z czasem zmieniły się, aby czuć się bardziej jak instrukcje: w niektórych przypadkach, można nawet zmienić biegi bez użycia rąk. Automatyczne skrzynie biegów wykorzystują elektronikę do zmiany biegów w odpowiednim momencie, zamiast polegać na kierowcy, który robi to sam. To dobry kompromis, jeśli chcesz mieć wygodę automatu, ale nie chcesz całkowicie rezygnować z kontroli. W rzeczywistości, producenci wprowadzają więcej kontroli do automatów w miarę ich rozwoju. Możesz nawet nie zdawać sobie sprawy, że korzystasz z automatycznej skrzyni biegów – w dzisiejszych czasach są one często zaprojektowane tak, że nie musisz w ogóle myśleć o zmianie biegów.

Automatyka jest bardziej popularna niż kiedykolwiek wcześniej. Według Consumer Reports , tylko 20% nowych samochodów sprzedawanych w USA miało ręczną skrzynię biegów w 2007 roku, w porównaniu z prawie 50% w 1988 roku. Więc jeśli ręczne skrzynie biegów stają się mniej powszechne. Zobacz więcej: mototeams.pl

 

Related Posts