Obróbka metali to szeroka kategoria, która obejmuje wszystko, od cięcia i kształtowania metalu po gięcie, walcowanie i spawanie.
Obróbka metali jest często utożsamia z obróbką mechaniczną – procesem cięcia, gięcia, wykrawania, obróbki lub montażu elementów lub części metalowych.

Jest wykorzystywana na wiele sposobów. Obróbka metali znajduje zastosowanie w przemyśle samochodowym, lotniczym i innych. Architekci wykorzystują obróbkę metali do tworzenia ozdobnych i strukturalnych elementów budynków. Inżynierowie wykorzystują obróbkę metali do projektowania i produkcji wszystkiego, od turbin wiatrowych po urządzenia medyczne.

Warsztaty maszynowe i odlewnie wykorzystują obróbkę metali do produkcji niestandardowych części metalowych, takich jak koła elementy silników i części samochodowe.

Wiele procesów produkcyjnych również zależy od obróbki metali. Obróbka metali jest wykorzystywana do tworzenia kół zębatych i innych części, które obracają silnikami. Obróbka metali jest wykorzystywana do tworzenia matryc, za pomocą których wytłacza się metalowe monety i pieniądze.

Istnieją dziesiątki rodzajów obróbki metali, a każdy z nich ma swoje specyficzne zastosowanie. Obróbka metali jest często łączona z innymi procesami, takimi jak obróbka skrawaniem, aby stworzyć zestaw czynności potrzebnych do produkcji wielu części i akcesoriów. Może przy tym być podzielona na wiele podkategorii: cięcie, formowanie, łączenie i wykończenie metalu.

Wykończenie metalu jest ostatnim krokiem w obróbce metalu. Dział wykańczania miesza chemikalia, poleruje i metalowe elementy, aby usunąć nadmiar metalu, wygładzić niedoskonałości i nadać im bardziej estetyczny wygląd.

Related Posts