Paznokcie traktuję niemal jak naturalne przedłużenie mojej skóry. Uważam, że jeśli ich nie wyrastasz, to powinnaś o nie dbać.

 

Dla mnie najważniejszą rzeczą jest utrzymywanie skórek w dobrej formie poprzez odsuwanie ich, gdy są jeszcze zdrowe. Niektórzy zalecają ich wycinanie, ale ja uważam, że jest to zbyt agresywne i może prowadzić do powstawania paznokci wiszących, które bolą jak diabli, a ich gojenie trwa wiecznie.

 

Ja również zwracam baczną uwagę na moje paznokcie, gdy wykonuję codzienne czynności. Jeśli coś może je uszkodzić (np. długie pisanie na klawiaturze lub otwieranie butelki ze zbyt dużą siłą), robię wszystko, aby nie robić tego ponownie lub znaleźć sposób na obejście tego problemu (np. pisać delikatniej lub używać otwieracza do butelek).

 

Staram się nie obgryzać ani nie dłubać w paznokciach, a jeśli już to robię, to staram się używać drugiej ręki, aby było to mniej widoczne. Jeśli masz profesjonalnie zrobione paznokcie, kup żel zamiast akrylu, jeśli to w ogóle możliwe – ten materiał jest bardziej miękki dla łożyska paznokcia i trwa dłużej niż akryl. Ponadto, jeśli masz profesjonalnie zrobione paznokcie, upewnij się, że osoba, która je robi wie co robi. Więcej na: upwoman.pl

 

Related Posts