Pierwsza Komunia Święta

Pierwsza Komunia Święta to jeden z najważniejszych dni w życiu każdego dziecka. Warto więc, by przygotowania do tej uroczystości były wyjątkowe i z pewnością na długo zapadną w pamięć. Jednym ze sposobów na urozmaicenie przygotowań do Komunii Świętej jest różaniec komunijny.

Dziecko, które szykuje się do Pierwszej Komunii Świętej zazwyczaj albo dostaje w prezencie różaniec komunijny, albo może samo wybrać, jaki mu się najbardziej podoba. Obecnie jest bardzo dużo różnych kolorów różańców, jednak na komunie zaleca się, by dziecko miało biały różaniec, co jest ogólnie związane z symboliką. Dobrze jest wcześniej pójść z dzieckiem do sklepu z dewocjonaliami, gdzie będzie mogło zobaczyć różaniec oraz pudełeczko, w które będzie zamknięty. Takie pudełeczka zazwyczaj są plastikowe z dodanym obrazkiem świętych lub aniołów czy znakiem hostii na górze. Warto też dodać, że dobrze wykonany różaniec komunijny może być używany nawet do Bierzmowania, jak i dłużej. Często także zdarza się, że dziecko oprócz jednego różańca na komunię może dostać też inne od swoich bliskich. Wtedy mogą to być już inne kolory różańca takie jak: różowy, czy czerwony. Dzięki temu dziecko będzie mogło zmieniać sobie różaniec w zależności od potrzeby.

Różaniec komunijny należy także poświęcić. Najczęściej odbywają się takie święcenia wspólnie dla wszystkich dzieci, które przygotowują się do Pierwszej Komunii Świętej w parafii, w której będzie wykonany sakrament. Dzięki temu nie trzeba dodatkowo szukać kapłana, który mógłby taki różaniec dziecku poświęcić. Często takie święcenia odbywają się po mszy świętej, w której dzieci wraz z rodzicami uczestniczą. Warto też dodać, że niektóre różańce mają własne pudełeczko na medalik. Takie pudełeczka są często dodatkowo ozdobione i można je wręczyć dziecku przed komunią. Będzie ono mogło taki medalik nosić przy sobie wtedy, gdy bierze udział w tym sakramencie.

Related Posts