Pufy – niepozorne ale i niedzowne

Z językowego punktu widzenia pufy to bardzo problematyczne byty, jako że nikt do końca nie jest pewien, czy są rodzaju żeńskiego, czy męskiego. Póki co jednak, poprawną formą jest „ten puf” i warto o tym pamiętać, gdy będziemy zastanawiali się nad kupnem tego mebla.

Puf to rodzaj niewielkiego, w całości obitego materiałem lub skórą miękkiego taboreciku. Bardzo często przybiera formę skrzyni, pełniącej funkcję dodatkowego schowka. Kiedyś, o czym mało kto dziś pamięta, pufy, oprócz tego, że służyły do siedzenia i traktowano je jak małe krzesełka, były również podnóżkami, stojącymi zwykle obok wygodnych foteli. Mebelki te do dzisiaj cieszą się jednak dużą popularnością, choć łatwo zauważyć, że, oprócz tradycyjnych kształtów, przybierają również inne, oryginalne formy.

Klasyczne, niskie, „taborecikowe” pufy doskonale pasują zarówno do wnętrz tradycyjnych, przede wszystkim dodając im przytulności, jak i tych nowoczesnych. Użytkownicy cenią sobie ich niewielkie rozmiary, dzięki którym mebel jest mobilny i można łatwo przestawiać z miejsca na miejsce, ale też uniwersalność – puf może być krzesłem, podnóżkiem, podręczną półką na książki, schowkiem na słodycze… Również szeroki wybór dostępnych wzorów sprawia, że pufy są nadal lubiane. Bardzo łatwo znaleźć taki, który odpowiadałby stylowi praktycznie każdego pomieszczenia.

Ostatnimi czasy, bardzo modne (całkiem zasłużenie) stały się wypełnione zazwyczaj styropianowymi kulkami poduszki o różnych kształtach, które dzięki swojej budowie dostosowują się do pozycji siedzącego. Materiał, z którego zrobione jest ich „obicie” może być praktycznie dowolny: od skóry i wyrobów skóropodobnych, poprzez tworzywa sztuczne, aż po różne rodzaje tkanin, w tym plusz. Warto zauważyć, że tego typu pufy-fotele są bardzo wygodne, umożliwiają bowiem zajęcie nie tylko pozycji siedzącej, ale też półleżącą lub nawet leżącą. Doskonale się spisują nie tylko w domach, jako dodatkowy fotel w pokoju nastolatka, ale są również coraz popularniejsze w firmach i stworzonych na ich terenie strefach relaksu dla pracowników. puf modułowy

Related Posts