Rozciąganie – dlaczego jest ważne?

Od czego zacząć rozciąganie? Jest mnóstwo imprez sportowych dla wszystkich poziomów zaawansowania. Niezależnie od tego, czy chcesz się rozciągnąć, czy pozostać gibki, wypróbuj te pomysły:

 

Wejdź na kort. Tenis to łatwy sport, który można uprawiać w każdym wieku. To świetny sposób na popracowanie nad wytrzymałością i trening całego ciała. Jeśli masz ze sobą malucha, jest to również dobre miejsce, aby ćwiczył koordynację ręka-oko i uczył się na Twoim przykładzie.

 

Wysil się trochę. Biegi charytatywne i tory przeszkód to świetne sposoby, aby dać sobie trening, nawet nie zdając sobie sprawy, że ćwiczysz! Jeśli zabierasz dzieci na tego typu wydarzenia, upewnij się, że są dobrze wypoczęte, aby miały wystarczająco dużo energii, by się zmusić do wysiłku. To także świetny sposób, aby pokazać im, że ćwiczenia nie są nudne – w rzeczywistości mogą być zabawą!

 

Spacer po parku może być czymś więcej niż zwykłym spacerem! Wybierz długą drogę dookoła parku, aby zrobić kilka dodatkowych kroków (upewnij się tylko, że nikt cię nie goni!). Możesz spróbować sprintu przez różne części parku, albo ustawić pachołki lub inne punkty orientacyjne jako znaczniki do mini zawodów z dziećmi. Bądź kreatywny! Więcej na: familysports.pl

 

Related Posts