Szambo ekologiczne, czyli przydomowa oczyszczalnia ścieków

Wszędzie tam, gdzie nie ma możliwości podłączenia kanalizacji miejskiej do budynku mieszkalnego, konieczne jest zarządzanie nieczystościami w inny sposób. Najprostszy z nich to oczywiście klasyczne szambo, które jednak wymaga regularnych wizyt osoby odpowiedzialnej za jego opróżnianie. Aby tego uniknąć, warto zdecydować się na szambo ekologiczne.

Jak działa szambo ekologiczne?

Szambo ekologiczne to potoczna nazwa przydomowej oczyszczalni ścieków, która oferuje znacznie większe możliwości i posiada dużo więcej zalet niż klasyczne zbiorniki na nieczystości. Mała, przydomowa oczyszczalnia ścieków jest wyposażona w system oczyszczania biologicznego z pomocą specjalnych szczepów bakterii, które mają zdolność rozkładania nieczystości. Powstaje dzięki temu czysta, bezwonna i pozbawiona koloru woda, która może być odprowadzona do rowu melioracyjnego lub gruntu.

Zalety stosowania szamba ekologicznego

Takie rozwiązanie to gwarancja prostej, szybkiej obsługi, bez konieczności wywożenia nieczystości co miesiąc. Nazwa szambo ekologiczne wiąże się z kolei z tym, że jest to rozwiązanie przyjazne dla środowiska. Wypuszczana jest zupełnie czysta woda, która w żaden sposób mu nie zagraża. Również przy dobrej instalacji ryzyko rozszczelnienia przydomowej oczyszczalni jest bardzo małe, dzięki czemu nie ma obawy o jakiekolwiek skażenie pobliskiego gruntu.

Chcesz wiedzieć więcej o przydomowej oczyszczalni ścieków? Zapraszamy cię pod adres: https://interprogress.pl/oferta/szamba-ekologiczne/.

Related Posts