Trening nóg – co musisz o nim wiedzieć

Trening nóg, szczególnie dla kobiet, jest często pomijany. Ludzie koncentrują się na ich górnych częściach ciała i zapomnieć swoje nogi. Nogi są jednak ważną częścią ciała, ponieważ mogą pomóc Ci łatwiej się poruszać i mogą dać Ci wspaniały tyłek.

 

Nogi składają się z trzech mięśni: mięśnia czworogłowego, ścięgien i pośladków maksymalnych.

 

Mięsień czworogłowy znajduje się w przedniej części uda i pracuje, aby rozszerzyć staw kolanowy. Ta grupa mięśni jest odpowiedzialna za wyprostowanie nogi podczas chodzenia lub biegania.

 

Mięśnie hamstringowe znajdują się w tylnej części uda i pracują, aby zgiąć biodro. W tej grupie znajdują się dwa oddzielne mięśnie: dwugłowy uda (biceps femoris) i półbłoniasty (semitendinosus). Mięśnie udowe pomagają zgiąć się do przodu w pasie, jak również zgiąć jedną nogę bez poruszania drugą. Gluteus maximus również znajduje się w tylnej części uda, ale nie jest uważany za mięsień dwugłowy uda, ponieważ nie łączy się z biodrem tak, jak hamstring. Gluteus maximus pracuje nad rozszerzeniem stawu biodrowego, jak również abdukcją uda, co oznacza, że odsuwa nogę od ciała, utrzymując ją prosto w stawie kolanowym. Więcej na: techmove.pl

 

Related Posts