Trening ramion – co musisz o nim wiedzieć

Trening barków jest jednym z najpopularniejszych treningów na siłowniach w całym kraju, więc jest bardzo prawdopodobne, że w pewnym momencie natknąłeś się na niego lub zostałeś poproszony przez znajomego, aby zrobić z nimi barki. Istnieją dwa główne treningi dla barków: prasy i podwyższenia, które mogą być wykonywane przy użyciu różnych urządzeń.

 

Wyciskanie to każdy rodzaj ćwiczenia, w którym przenosisz ciężar z dala od ciała, tak jak w przypadku wyciskania drążka do wyciskania na ławce z dala od klatki piersiowej. Podnoszenie to ćwiczenia, w których ciężar przenoszony jest w kierunku ciała, np. gdy podnosisz hantle nad głowę.

 

Ramiona składają się z trzech mięśni: przedniego, bocznego i tylnego. Sam staw barkowy składa się z trzech kości: obojczyka (clavicle), łopatki (scapula) i kości ramiennej (humerus). Pracujesz wszystkimi trzema częściami ramienia przy każdym ćwiczeniu na barki, ponieważ twoje ramiona obracają się wokół własnej osi podczas większości ruchów; w rzeczywistości to właśnie pozwala ci obracać dłonie w górę lub w dół podczas wykonywania praktycznie każdego ćwiczenia. Dodatkowo, tuż pod stawem barkowym znajdują się mięśnie mankietu rotatorów, których główną funkcją jest utrzymywanie. Więcej na: twojmoment.pl

 

Related Posts